Váš internetový prohlížeč není podporován
Chcete-li správně zobrazit webové stránky, použijte jeden z následujících prohlížečů.Upozornění!Aktualizujte prosím svůj prohlížeč. Pokud budete s tímto prohlížečem pokračovat v dalším nakupování, nemusí být dokončení objednávky úspěšné.
Banner

Co je to TSA zámek?

Text And Image Section

Co je to TSA zámek?

TSA zámky jsou dnes celosvětovým bezpečnostním standardem, se kterými se setkáme především v letecké dopravě, v níž došlo k zvýšeným bezpečnostním opatřením v posledních 20 letech.


Od roku 2017 přijalo například i Letiště Václava Havla opatření, kdy zavazadla mohou být namátkově kontrolována při podezření z přítomnosti nebezpečných látek a předmětů. A právě zámky TSA mohou pracovníci letiště otevřít pomocí univerzálního klíče, aniž by došlo k poškození zámku nebo zavazadla. Pokud pro zamykání zavazadel používáte jiný než TSA zámek, může na vás po příletu čekat nemilé překvapení v podobě zničeného zámku a v horším případě i zavazadla.


Řešením jsou proto kufry s již zabudovaným TSA číselným zámkem a pokud vaše zavazadlo TSA zámek zabudovaný nemá, můžete zvolit TSA visací zámky.

Text And Image Section

Jak poznat TSA zámek?

TSA zámky jsou na číselný kód. K jejich otevření se nepoužívá klíč, pomocí univerzálního klíče jej mohou otevřít pouze bezpečnostní pracovníci letišť. Další poznávacím znamením je logo Travel Sentry® v podobně červeného diamantu.

Jak nastavit číselný kód na TSA zámku?

TSA zámky jsou standardně z továrny nastaveny na kombinaci 0-0-0. Vlastní kombinaci si můžete nastavit sami pomocí jednoduchého postupu.


  1. Nastavte kód do "tovární" kombinace, tj. 0-0-0
  2. Odstraňte táhla jezdců zipu ze zámku.
  3. Pomocí předmětu s špičatým koncem (například kuličkové pero) stistkněte resetovací tlačítko, dokud neuslyšíte. Resetovací tlačítko naleznete zpravidla na horní části zámku, v některých případech se ale může nacházet na boční straně.
  4. Nyní zvolte nové heslo a poté posuňte hlavním tlačítkem ve směru šipky na zámku.
  5. Váš nový číselný kód je tímto úspěšně nataven.