DŮLEŽITÁ INFORMACE

„Vitasia“ Sezamová semínka pražená, 50g

Dissen 23.12.2020. Výrobce WEIAND GmbH z důvodu ochrany spotřebitele stahuje z oběhu výrobky „Vitasia“ Sezamová semínka pražená, 50g s datem minimální trvanlivosti 06/2023 a „Vitasia“ Sezamová semínka loupaná, 50g s datem minimální trvanlivosti 06/2023.

Vlastními analýzami byla ve výrobcích zjištěna látka ethylenoxid. Ethylenoxid je v EU nepovolený biocidní přípravek. Z důvodu důsledné ochrany spotřebitelů společnost Lidl Česká republika v.o.s. ihned reagovala stažením výrobku z prodeje. Prosíme všechny zákazníky, aby toto důležité upozornění vzali na vědomí a výše uvedené výrobky dále nekonzumovali.

Výrobky Vitasia“ Sezamová semínka pražená, 50g s datem minimální trvanlivosti 06/2023  aVitasia“ Sezamová semínka loupaná, 50g s datem minimální trvanlivosti 06/2023  od výrobce WEIAND GmbH byly prodávány v prodejnách Lidl Česká republika v.o.s. Z důvodu vyloučení rizika pro spotřebitele  a uplatnění důsledné ochrany spotřebitelů stahuje
výrobce WEIAND GmbH výrobky Vitasia“ Sezamová semínka pražená, 50g s datem minimální trvanlivosti 06/2023 aVitasia“ Sezamová semínka loupaná, 50g s datem minimální trvanlivosti 06/2023 z trhu. Výrobek může být vrácen do jakékoliv prodejny Lidl. Kupní cena bude samozřejmě vrácena i bez předložení pokladního dokladu.

Stahování se týká pouze výrobků Vitasia“ Sezamová semínka pražená, 50g s datem minimální trvanlivosti 06/2023 aVitasia“ Sezamová semínka loupaná, 50g s datem minimální trvanlivosti 06/2023 výrobce WEIAND GmbH. Ostatní výrobky prodávané v prodejnách Lidl nejsou tímto opatřením dotčeny.

Společnost WEIAND GmbH se tímto omlouvá všem postiženým zákazníkům za vzniklou nepříjemnost.
 

stazeni_cranberry_mix

Společnost Lidl Česká republika v.o.s. informuje o přítomnosti nedeklarovaného alergenu ve výrobku „Alesto“ Cranberry Mix 200g, datum minimální trvanlivosti 22.03.2021 šarže LOT 20-406895.

Praha, 26.11.2020. Společnost Lidl Česká republika v.o.s. z důvodu preventivní ochrany spotřebitele stahuje z oběhu výrobek „Alesto“ Cranberry Mix 200g, datum minimální trvanlivosti 22.03.2021 šarže LOT 20-406895.

Z důvodu výrobní chyby byla do části obalů s označením „Alesto“ Cranberry Mix zabalená jiná směs, která oproti informacím uvedeným na obalu obsahuje arašídy a pistácie. Tím došlo k nepřesnému informování o obsahu alergenů ve výrobku. Z důvodu možné alergické reakce se nedoporučuje konzumace výrobku osobám trpícím alergií na alergeny uvedené na obalu a na arašídy nebo pistácie. Ostatní osoby mohou výrobek konzumovat bez omezení.

V případě, že jste uvedený výrobek zakoupili, můžete jej vrátit do jakékoliv prodejny Lidl. Peníze Vám samozřejmě budou vráceny i bez předložení pokladního dokladu.

Stahování se týká pouze výrobku „Alesto“ Cranberry Mix 200g, datum minimální trvanlivosti 22.03.2021 šarže LOT 20-406895. Ostatní výrobky značky “Alesto“, nejsou tímto opatřením dotčeny.

Společnost Lidl Česká republika v.o.s. se tímto omlouvá  všem postiženým za vzniklou nepříjemnost.

stazeni_kozi_rolka

Výrobce JERMI Käsewerk GmbH rozšiřuje stahování výrobku „Milbona“ Ziegenrolle cca 100g zveřejněné 15.10.2020 a stahuje tímto všechny výrobky bez rozdílu data spotřeby.

Laupheim, 28. října 2020. Výrobce JERMI Käsewerk GmbH informoval 15.10.2020 o stahování výrobku „Milbona“ Ziegenrolle cca 100g.  Ve jmenovaném výrobku byla prokázána přítomnost bakterie Listerie monocytogenes, která může být původcem těžkých žaludečních a střevních onemocnění a symptomů podobných chřipkové infekci. U rizikových skupin (kojenci, malé děti, senioři, těhotné ženy a lidé se sníženou imunitou) může dojít k těžkému průběhu onemocnění.

Na základě nových zjištění není vyloučena kontaminace výrobků i s jinými daty spotřeby. Z důvodu vyloučení rizika pro spotřebitele  a uplatnění důsledné ochrany spotřebitelů stahuje výrobce JERMI Käsewerk GmbH výrobek „Milbona“ Ziegenrolle cca 100g s identifikační značkou DE BW 331 EG bez rozdílu data spotřeby z trhu.

Z důvodu možného zdravotního rizika jsou všichni zákazníci vyzíváni, aby upozornění vzali na vědomí a výše uvedený výrobek dále nekonzumovali. Výrobek může být vrácen do jakékoliv prodejny Lidl. Kupní cena bude samozřejmě vrácena i bez předložení pokladního dokladu.

Stahování se týká pouze výrobku „Milbona“ Ziegenrolle cca 100g bez rozdílu data spotřeby výrobce JERMI Käsewerk GmbH. Ostatní výrobky prodávané v prodejnách Lidl nejsou tímto opatřením dotčeny.

Společnost JERMI Käsewerk GmbH se tímto omlouvá  všem postiženým za vzniklou nepříjemnost.

Brie de Nangis

Výrobce JERMI Käsewerk GmbH informuje o stahování výrobku „Milbona“ Brie de Nangis cca 100g. 

Laupheim, 28. října 2020. Výrobce JERMI Käsewerk GmbH informuje o stahování výrobku „Milbona“ Brie de Nangis cca 100g s datem spotřeby 31.10.2020 a identifikační značkou DE BW 331 EG. 

Ve jmenovaném výrobku byla prokázána přítomnost verotoxinů produkujících Escherichia (E.) coli. Verotoxiny tvořené E.coli mohou být původcem průjmových onemocnění. U rizikových skupin (kojenci, malé děti, senioři, těhotné ženy a lidé se sníženou imunitou) může dojít k těžkému průběhu onemocnění. Z důvodu takovéhoto zdravotního rizika jsou všichni zákazníci vyzíváni, aby upozornění vzali na vědomí a výše uvedený výrobek dále nekonzumovali.

Jmenovaný výrobek „Milbona“ Brie de Nangis cca 100g s datem spotřeby 31.10.2020, a identifikační značkou DE BW 331 EG dodavatel JERMI Käsewerk GmbH byl prodáván i v prodejnách Lidl Česká republika. V případě, že jste uvedený výrobek zakoupili, můžete jej vrátit do jakékoliv prodejny Lidl. Peníze Vám samozřejmě budou vráceny i bez předložení pokladního dokladu.

Stahování se týká pouze výrobku „Milbona“ Brie de Nangis cca 100g s datem spotřeby 31.10.2020 a identifikační značkou DE BW 331 EG výrobce JERMI Käsewerk GmbH. Ostatní výrobky prodávané v prodejnách Lidl nejsou tímto opatřením dotčeny.


Společnost JERMI Käsewerk GmbH se tímto omlouvá  všem postiženým za vzniklou nepříjemnost.