Váš internetový prohlížeč není podporován
Chcete-li správně zobrazit webové stránky, použijte jeden z následujících prohlížečů.Upozornění!Aktualizujte prosím svůj prohlížeč. Pokud budete s tímto prohlížečem pokračovat v dalším nakupování, nemusí být dokončení objednávky úspěšné.

Cestovní zavazadla

50 produkt | produktů
Zobrazené produkty 50 / 50 produkt | produktů

Cestovní kufry a tašky: Jak najít ideální cestovní zavazadlo


Obsah

 1. Na co nezapomenout při výběru kufru?
 2. Jaké kufry a tašky jsou k dispozici?
 3. Jak vybírat kufry a cestovní zavazadla?
 4. Cestovní taška nebo kufr – a kterému zavazadlu dát přednost?
 5. Vyplatí se kufr pro děti?Jaké kufry a tašky jsou k dispozici?

Pokud již máte představu, zda je vám bližší kufr nebo taška, můžete se ponořit do vlastního výběru správného kusu. Můžete volit mezi různými designy, velikostmi, speciálními vlastnostmi a funkcemi zavazadel. Cestovní tašky jsou stejně univerzální jako kufry. I když lze využívat různá cestovní zavazadla pro odlišné účely, významně si usnadníte život výběrem konkrétní podkategorie (pro volný čas nebo pracovní cestu, turistiku nebo jednodenní výlet). A to doslova.


Pracovní tašky

Pracovní zavazadla v sobě spojují jak seriózní vzhled, tak funkční úložný prostor pro tablety, notebooky a další předměty. Vysoce kvalitní materiály v tlumených barvách od černé po námořnickou modrou jsou ideální jako brašna nebo pouzdro na notebook. Batohy a kufry se hodí, když je potřeba prostornější zavazadlo při pracovních cestách.


Tašky na volný čas

Kompaktní batohy, nákupní tašky, tašky přes rameno a sportovní tašky najdou své využití při nákupech, cestě do posilovny a jsou prostě součástí každodenního života. Do této kategorie patří také kabelky. Dbejte na to, aby batoh dokonale seděl na zádech a vážil co nejméně. Sportovní tašky by měly být prodyšné a prostorné – zejména pokud v nich budete přenášet vybavení na trénink. Jestli například pravidelně jezdíte na kole, je pro vás ideální speciální batoh nebo taška na kolo.Cestovní tašky a kufry

Čím delší je cesta, tím více věcí si potřebujete zabalit. Cestovní taška na kolečkách je proto stejně oblíbená jako kufr, který vše pohodlně uveze. U vozíků, cestovních tašek a dalších zavazadel byste se měli ujistit, že každé zavazadlo dokážete přepravit sami, a to i zcela zatížené. Nemůžeme se vždy spoléhat na pomocnou ruku, která by nám nošení kufrů a tašek ulehčila.Turistické batohy a outdoorové tašky

S kufrem na Říp nebo s nákupní taškou okolo Sázavy? To si jde jen těžko představit. Takovými kufry do terénu jsou ale turistické batohy a outdoorové tašky – jsou stejně prostorné, stejně snadno přenosné, ale přizpůsobené vašim zádům. Pohodlí při nošení je zde vším – stejně jako úleva pro záda. Batohy se od sebe liší také v provedení pro muže a ženy, je třeba na to také při nákupu myslet.Jak vybírat cestovní kufry a tašky?

Zamýšlené použití (každodenní využití, sport, cestování) je vaším nejdůležitějším vodítkem při nákupu cestovních tašek a kufrů a určuje všechny další detaily. Samozřejmě by se vám měl líbit i vzhled tohoto praktického společníka – zvláště pokud jej používáte každý den. Vzhled je u zavazadel vždy důležitý, ale funkčnost je vždy na prvním místě.Barva a design

Pokud nebude mít váš cestovní kufr nebo taška jasný a snadno rozpoznatelný design, můžete takové zavazadlo například při hektickém přestupování velice snadno přehlédnout. Pokud si zvolíte výrazný design, budete moci svá zavazadla na letišti nebo v zavazadlovém prostoru autobusu nalézt výrazně rychleji. Jestli cestujete se služebními zavazadly v jednotných tmavých barvách, je vždy dobré si kufry a tašky přizpůsobit drobným identifikačním prvkem.Velikost

Abychom byli co nejlépe připraveni na každou cestu, máme tendenci kupovat si až příliš prostorné cestovní tašky nebo kufry. Pokud však cestujete často, rychle zjistíte, že každý ušetřený centimetr znamená příjemnější přepravu a méně starostí. Svou roli hrají také různá omezení velikosti zavazadel v kabinách letadel a prostor, který je k dispozici v zavazadlovém prostoru nebo ve vlaku.Batohy a tašky pro každodenní použití je nejlepší vybírat tak, aby se do nich elektronická zařízení – jako například notebook – přesně vešla. Na uložení ostatních věcí jde vyzrát rozmyšleným „balicím systémem“. Otázka ale vždy zní: Opravdu potřebuji tu či onu část cestovního vybavení?Materiál

Bez ohledu na to, jakou cestovní tašku nebo kufr si nakonec zvolíte – jejich materiál by měl být vodoodpudivý, odolný vůči nečistotám a vhodný do všech povětrnostních podmínek. Zásadní je také stabilní zpracování a co nejnižší hmotnost. U všech zavazadel, která nosíte na těle, je důležité, aby nosné popruhy byly polstrované a snadno nastavitelné.


Hardshell nebo softshell?

Pevné skořepinové kufry nebo tašky z měkkých materiálů mají své výhody, které bychom měli před koupí pečlivě zvážit.


Cestovní kufry z pevné skořepiny


Cestovní zavazadlo s pevnou skořepinou je nezdolným společníkem na cesty, který vydrží všechny vrtochy počasí. Jeho pořízení se vyplatí, pokud často cestujete:

 • Nastavení pevných limitů pro obsah
 • Vydrží i hrubé zacházení (například na letišti)
 • Stohovatelné


Tašky a kufry z měkkého materiálu


Měkké vnější materiály jsou lehké a relativně pružné. Využijete je pro příležitostné cestování i každodenní nošení:

 • Lze je zabalit individuálně a podle potřeby mírně rozšířit
 • Chrání obsah především před vlivy počasí, méně už před nárazy
 • Jsou lehké a snadno se s nimi manipuluje


Funkce a detaily

Cestovní taška na kolečkách je v dnešní době stejně oblíbená jako klasický kufr na kolečkách. Funkčnost dobrých zavazadel však tvoří i řada dalších prvků:


 • Hladce se pohybující kolečka s robustními kuličkovými ložisky a tichým materiálem koleček
 • Balicí zóny s polstrováním, zapínáním na zip nebo suchý zip
 • Vložky pro individuální uspořádání kufrů
 • Upevňovací popruhy v kufru, které fixují zabalený obsah.
 • Batohy s bederním pásem pro odlehčení ramen a zad
 • Další vnější kapsy s rychlým přístupem pro láhev s vodou, plán města atd.


Cestovní taška nebo kufr – a kterému zavazadlu dát přednost?

Vyrážíte o víkendu na kratší výlet o víkendu nebo vás čeká dlouhá cesta? Nejjednodušší způsob, jak odpovědět na otázku, zda tašku, nebo kufr, je podívat se do svého cestovního vybavení a promyslet, jaké dopravní prostředky nás na zvolené trase čekají.


Cestovní taška


Platí jednoduché pravidlo: čím kratší cesta, tím vhodnější je taška. Zvláště pokud vaše cesta vypadá přesně takto:


 • Musíte přestupovat, přecházet mezi nástupišti nebo cestovat na delší vzdálenosti.
 • Zůstanete jen na víkend nebo na několik dní.
 • Během cestování měníte místa.
 • Cestujete autem nebo vlakem, nikoliv letadlem.
 • Věci, které převážíte, nejsou nijak zvlášť křehké nebo náchylné ke zmačkání.


Cestovní kufr


Delší cesty s několika mezipřistáními jsou dobrým důvodem pro nákup váhy na zavazadla a kufru.


 • Chcete letět nebo vás čeká odbavení zavazadla.
 • Máte toho hodně na zabalení a chcete mít vše uspořádané a uklizené.
 • V cílové destinaci chcete zůstat na jednom místě.
 • Nechcete mít potíže s nadměrným zavazadlem.


Vyplatí se kufr pro děti?


Cestování s celou rodinou je dobrodružství, které je třeba nejdříve dobře naplánovat. Dětské kufry jsou nedílnou součástí tohoto pečlivého plánování. Protože díky vhodnému designu, který je přizpůsoben věku, a chytrým detailům mohou být i ti nejmenší spokojeni od začátku cesty až po návrat domů:


 1. Děti si mohou uložit své oblíbené hračky do vlastního kufru.
 2. Barevné provedení navozuje radost z vlastních věcí – děti se pak o své věci lépe starají.
 3. Cítí se podobně jako dospělí cestovatelé.
 4. Mnoho dětských kufrů je vhodných k sezení a jsou vybaveny kolečky.
 5. Lehké materiály a kolečka usnadňují jejich přemisťování.Jak si zabalit cestovní tašky a kufry – tipy od profesionálů

 • Balení do ruliček: Úspora místa, méně pomačkaného oblečení a optimální využití místa.
 • Vyplňujte volná místa: Vložte ponožky do bot, srolujte sluneční brýle do košile (ušetříte další pouzdro!).
 • Balení ve svislé poloze: Kufry na kolečkách se táhnou ve svislé poloze za sebou. Těžké předměty proto patří na tu stranu, kde se nacházejí kolečka!