Váš internetový prohlížeč není podporován
Chcete-li správně zobrazit webové stránky, použijte jeden z následujících prohlížečů.Upozornění!Aktualizujte prosím svůj prohlížeč. Pokud budete s tímto prohlížečem pokračovat v dalším nakupování, nemusí být dokončení objednávky úspěšné.

Dětské oblečení pro každou příležitost

Obsah

  1. Vhodné dětské oblečení pro každou příležitost
  2. Doporučení pro výběr dětského oblečení
  3. Materiál a velikost
  4. Co je nezbytné mít v šatníku


Vhodné dětské oblečení pro každou příležitost

Nejvyšší prioritou při výběru dětského oblečení je vždy pohodlí. Měkké, pružné a bezešvé materiály, které kopírují každý pohyb vašeho dítěte. Samozřejmostí je také snadné oblékání a svlékání. Oblečení by mělo být přizpůsobené počasí, ve kterém se vaše ratolest pohybuje. A nakonec by mělo dobře vypadat, aby se v něm vaše dítě cítilo dobře.

  • Lehké a vzdušné v letních dnech: V letních měsících budou vaše děti pobývat často venku. Vaše ratolest potřebuje lehké a vzdušné dětské oblečení, které ho ochrání před sluncem, ale zároveň mu umožní volně se pohybovat. Dobrou volbou jsou přírodní materiály jako je bavlna nebo len. Dítě se v nich nebude příliš potit, ale spolehlivě ho ochrání před nadměrným slunečním zářením. Nejdůležitějším doplňkem je pokrývka hlavy. Zejména malé děti by ji měly venku nosit neustále. Protože i ve stínu nebo zatažené obloze dopadá na citlivou pokožku dítěte škodlivé UV záření.
  • Ochrana v zimních měsících: Mráz, sníh, studený vítr a teploty pod nulou způsobují, že vaše dítě může prochladnout. V zimních měsících byste se měli zaměřit na oblékání vrstvením. Body s dlouhými rukávy, teplé svetry, bundy odolné proti dešti a větru by měly být součástí šatníku vašeho dítěte. Poohlédněte se po prodyšných materiálech, které zahřejí. Vlna, froté nebo fleece jsou ideální do chladných dnů. Nejdůležitějším doplňkem na zimu jsou rukavice, teplé čepice a silné teplé ponožky.
  • Hrajte si a dovádějte: Pohyb, hravé objevování, spánek a jídlo patří mezi každodenní aktivity vašeho dítěte. A pro tyto účely potřebuje váš malý průzkumník oblečení, které poskytuje možnost pohybu. Ne příliš silné, ne příliš těsné, elastické textilie. Body a punčocháče, elastické legíny a ponožky či pohodlný overal nebudou omezovat vaše dítě při dovádění.


Doporučení pro výběr dětského oblečení

Aby se vaše dítě cítilo v oblečení pohodlně, měli byste věnovat pozornost následujícím bodům:

Text And Image Section


Materiál a velikost

Jaké materiály jsou vhodné pro dětskou pokožku?

Pokud chcete koupit kvalitní a odolné dětské oblečení, je bavlna tím správným materiálem. Tato snadno udržovatelná textilie je měkká a příjemná na nošení a lze ji bez problémů prát v pračce až na 60 °C. Vlna je také vhodná, protože má teplotně vyrovnávající účinek: v zimě hřeje a v létě chladí. Tento přírodní materiál však není vhodný pro osoby s citlivou pokožkou. U vlny musíte dávat pozor, aby se oblečení příliš neušpinilo, protože vlnu lze prát pouze při nízkých teplotách. Při použití syntetických materiálů se ujistěte, že jsou testovány na přítomnost škodlivých látek.

Tip

V našem internetovém obchodu najdete kojenecké a dětské oblečení značky Lupilu. Toto oblečení neobsahuje škodlivé látky a má certifikaci GOTS.

Jak najít správnou velikost pro vaše dítě?

Nejvyšší prioritou u dětského oblečení je vždy pohodlí. Měkké, pružné materiály, které se přizpůsobí každému pohybu a bezešvé, které netlačí. To by mělo být charakteristickým znakem vhodného dětského oblečení a samozřejmě by se mělo co nejsnadněji oblékat a svlékat. Mělo by také odpovídat aktuálnímu počasí. Své dítko můžete jednoduše změřit a najít správnou velikost. A pokud se vám zdá, že není velikost vhodná, vyměňte ji za větší. Pokud chcete darovat dětské oblečení novopečeným rodičům, je nejlepší zjistit aktuální velikost dítěte.

Tip

Pokud je vaše ratolest na rozmezí mezi dvěma velikostmi nebo na konci stupnice jedné velikosti, vždy zvolte tu větší. Za pár týdnů do ní doroste.


Text And Image Section

Velikost čepiček

Děti ztrácejí nejvíce tepla v oblasti své hlavy. Proto je důležité, aby venku a v chladnějších místnostech vždy nosily čepičku správné velikosti. Velikost se odvíjejí od obvodu hlavy. Pokud má tedy vaše dítě obvod hlavy 45 cm, velikost čepičky je také 45. Novorozenci mají průměrný obvod hlavy cca 34 cm, ve 2 letech je obvod již asi 51 cm.

Velikost dětské obuvi

Velikost obuvi vašeho dítěte můžete vypočítat tak, že změříte délku chodidla, k této hodnotě přičtete přibližně 1,5 cm a poté součet vynásobíte číslem 1,5. Buďte však obezřetní: velikost obuvi se může velmi lišit v závislosti na výrobci. Velikost dětské obuvi začíná na 16, ale ve 24 měsících má většina dětí velikost 23. Pevná obuv má smysl až tehdy, když už dítě umí samostatně chodit. Ještě předtím doporučujeme používat měkké boty na plazení, které neomezují chodidlo a umožňují dítěti dobře cítit zem – to je důležité pro rozvoj rovnováhy. U prvního páru pevných bot byste měli věnovat zvláštní pozornost správné velikosti. Na jedné straně potřebuje noha dostatek místa, na druhou stranu by bota neměla být příliš volná. Ujistěte se, že je podrážka pružná a kopíruje pohyb chodidla.


Co je nezbytné mít v šatníku

Body, pohodlné kalhoty, trička a ponožky: To vše by nemělo chybět v šatníku vašeho dítěte. Kromě této základní výbavy budete potřebovat bundy a teplé svetry pro vaše dítě, v závislosti na ročním období, ale také doplňky, jako jsou rukavice a především malé čepičky, které chrání před sluncem i chladem.