Váš internetový prohlížeč není podporován
Chcete-li správně zobrazit webové stránky, použijte jeden z následujících prohlížečů.Upozornění!Aktualizujte prosím svůj prohlížeč. Pokud budete s tímto prohlížečem pokračovat v dalším nakupování, nemusí být dokončení objednávky úspěšné.

Grilování

71 produkt | produktů
Zobrazené produkty 24 / 71 produkt | produktů

Gril pro každého: Jak si vybrat ten správný gril?

Obsah

 1. Typy grilů
 2. Jaké parametry jsou důležité při nákupu grilu?
 3. Jaké příslušenství ke grilování doporučujeme?
 4. Tipy a triky pro grilování

Typy grilů

Existuje mnoho typů grilů, my jsme pro Vás vybrali tři hlavní typy: Gril na uhlí, plynový gril a elektrický gril.

 • Typickým grilem je gril na uhlí. Jako palivo se používá uhlí, brikety nebo moderní uhlí z kokosových skořápek. Poskytuje typický zážitek z grilování.
 • Plynové grily se staly mezi milovníky grilování oblíbenou alternativou, protože jsou bez kouře a popela. Spotřebiče jsou připojeny k lahvi se zemním plynem nebo propan-butanem, který se zapálí. Tímto způsobem probíhá ohřev jídla.
 • Grilování s elektrickým grilem je ještě snadnější. Ke spuštění grilu stačí obyčejná elektrická zásuvka. Mnohé elektrické grily mají i další funkce a můžete je použít jako kontaktní gril.

Který gril si vybrat? Záleží na Vašich individuálních požadavcích.

Přehled výhod daných grilů:

Gril na uhlí

 • Typická vůně grilování
 • Nižší náklady na koupi a provoz
 • Snadné ovládání
 • Flexibilní použití

Plynový gril

 • Téměř žádný kouř a popel
 • Jednoduchá regulace teploty
 • Rychlé použití
 • Snadné čištění

Elektrický gril

 • Téměř žádný kouř
 • Možnost grilování uvnitř
 • Častokrát má více funkcí
 • Lze použít ihned

Jaké parametry jsou důležité při nákupu grilu?

Gril na dřevěné uhlí, plynový gril nebo elektrický gril: Při nákupu nového grilu hraje roli nejen typ grilu, ale i jeho parametry. Nabídka grilů je totiž obrovská a jednotlivé grily se liší především konstrukcí, materiálem a velikostí. V případě elektrických a plynových grilů i výkonem. Proto je vhodné se podrobně seznámit s vlastnostmi jednotlivých produktů a najít ten správný model pro Vás dle Vašich preferencí.


Konstrukce

Měl by být gril přenosný a skladný? Nebo byste raději měli gril s rozsáhlou nadstandardní výbavou a maximálním usnadněním jeho obsluhy? Stačí Vám možnost na něm grilovat, nebo chcete také aby uměl udit? Podle toho, jaké jsou Vaše požadavky, přicházejí v úvahu různé typy grilů.


Kulatý gril

Klasický gril na dřevěné uhlí. Je lehký, rychle se nastavuje a je vhodný i pro začátečníky. Kulatý gril s největší pravděpodobností navodí pocit otevřeného ohniště.

Kotlový gril

Kotlový gril je vybaven krycím poklopem, který zajišťuje rovnoměrnější a delší ohřev. Odkapávající tuk neproudí přímo do žhavých uhlíků, ale shromažďuje se v odděleném zásobníku, takže vzniká méně nebezpečných látek.

Gril s podvozkem

Obzvláště užitečné jsou grily s podvozkem a kolečky. Usnadňují přemístění grilu a navíc jsou velké, proto je zde dostatek místa pro velké množství jídla. U větších plynových grilů lze navíc plynovou láhev uložit bezpečně do podvozku.

Stolní gril

Elektrické grily jsou často ve formě stolních grilů. Menší rozměry umožňují grilování v malých prostorech, například na balkoně. Některé stolní grily lze provozovat také na dřevěné uhlí.

Gril s udírnou

Univerzální udírna nabízí vše pro milovníky poctivého grilování. Jídlo se připravuje v horkém kouři, a proto je obzvlášť chutné. Příprava jídla však také trvá delší dobu. Velké udírny jsou navíc vázáné na konkrétní místo a nelze je snadno přesunout.

Text And Image Section

Materiál

Materiál grilu je dalším rozhodujícím parametrem, poněvadž ovlivňuje to, jak drahý bude nákup grilu a jak dlouho Vám bude nový gril dělat radost. Grily z nerezové oceli jsou obzvláště kvalitní a odolné. Jsou odolné proti korozi, ale za to jsou těžší. Důležitější je však materiál grilovacího roštu. Milovníci grilování si zde mohou vybrat mezi nerezovou ocelí a litinou. Rošty z nerezové oceli zvláště dobře uchovávají teplo a snadno se čistí. Rošt z litiny je nejvhodnější pro grilování masa. Chromované grilovací rošty se vyskytují spíše u levných modelů a rychle začínají rezivět.

Velikost

Pro výběr správné velikosti grilu je třeba si zodpovědět dvě otázky: Kde bude gril umístěn? A kolik jídla se bude grilovat najednou? Malý gril se rychleji zahřeje, ale velký gril nabízí více prostoru pro přípravu různých pokrmů. V případě pochybností je vždy lepší zvolit větší model. Průměr kotlového grilu by měl být alespoň 57 cm, aby se na něm pohodlně grilovalo. U plynového grilu, který je poněkud větší, byste měli počítat alespoň se 100 cm2 grilovací plochy na osobu.

Výkon

Při grilování na plynu nebo elektřině je rozhodující výkon spotřebiče. Malé plynové grily by měly mít výkon 3 kW až 6 kW, Větší modely s několika hořáky alespoň 15 kW. U elektrických grilů je vhodný výkon alespoň 2 kW, aby grilování netrvalo věčně a jídlo bylo pěkně propečené.


Jaké příslušenství ke grilování doporučujeme?

Podle toho jaký máte recept, na jakém místě grilujete, jak dlouho grilování potrvá a Vašich osobních preferencích je potřeba mít ke grilování vhodné příslušenství.

 • Na ochranu Vašeho oblečení je nutná zástěra a kuchyňské rukavice.
 • Při přípravě ryb nebo steaků byste měli mít kromě grilovacích kleští vhodné příbory.
 • Abyste měli maso správně propečené, používejte grilovací teploměr pro zjištění správné teploty uvnitř masa.
 • Pokud nemáte místo na grilu pro odložení grilovacího příslušenství, pomůže Vám přidat na gril magnetické držáky.
 • Chcete-li grilovat při nízkých venkovních teplotách, můžete si pořídit tepelné radiátory.

Tipy a triky pro grilování

Abyste prodloužili životnost grilu, měli byste ho po každém použití vyčistit. Vyčištění roštu, vyprázdnění zásobníku na tuk a popel a umytí vnějšího pláště zajistí, že gril zůstane dlouho jako nový. Pro životnost grilu je důležité jeho správné skladování. Nejbezpečnější místo pro něj je samozřejmě uvnitř. Skladovací prostor ve sklepě nebo v dílně ho ochrání před povětrnostními vlivy. Větší modely grilů, které nelze snadno přenést, by měly být zakryty vhodným krytem nebo plachtou.

Pochoutky z grilu si samozřejmě nejlépe vychutnáte přímo na zahradě. Vhodný zahradní nábytek najdete také v internetovém obchodě LIDL.