Váš internetový prohlížeč není podporován
Chcete-li správně zobrazit webové stránky, použijte jeden z následujících prohlížečů.Upozornění!Aktualizujte prosím svůj prohlížeč. Pokud budete s tímto prohlížečem pokračovat v dalším nakupování, nemusí být dokončení objednávky úspěšné.

Polštáře

44 produkt | produktů
    Zobrazené produkty 44 / 44 produkt | produktů

    Jaký je ideální polštář?

    Obsah

    1. Proč používat polštář?
    2. Jaké jsou typy polštářů?
    3. Který polštář je vhodný pro konkrétní polohu při spánku?
    4. Jak polštář vyčistit?

    Proč používat polštář?

    Polštář slouží k optimální podpoře a odlehčení hlavy, krku a ramen během spánku. Při ležení dochází ke změně přirozeného držení těla - zejména při ležení na boku nebo na břiše. Správný polštář tak může zabránit napětí v krku, bolesti a dlouhodobému ortopedickému poškození. Proto by se neměl podceňovat význam výběru polštáře.

    Jaké jsou typy polštářů?

    Nabídka polštářů je obrovská. Před nákupem je třeba položit si v zásadě dvě důležité otázky: Jak velký by měl být? A jakou náplň použít? Každá varianta má své specifické vlastnosti.

    Rozměry

    Klasický polštář je čtvercový polštář o rozměrech 80 × 80 cm. Tento formát však nevyhovuje požadavkům většiny osob, neboť celá oblast ramen, krku a hlavy a často i polovina horní části těla jsou umístěny v jedné úrovni, což způsobuje ohýbání páteře. Proto se často jako doplněk používá další polštář o rozměrech 40 × 80 cm, aby hlava a krk ležely o něco výše. Na trhu jsou také snadno dostupné polštáře o rozměrech 40 × 40 cm, které alespoň zabraňují tomu, aby horní část těla ležela na polštáři. Speciální krční polštáře mají individuální velikosti a formáty a neměly by se používat jako jediný polštář, ale vždy jako doplněk. V internetovém obchodě lidl-shop máme také odpovídající povlečení na polštáře a ložní prádlo.

    Náplň

    Pokud jde o materiál výplně, lze rozlišovat mezi základními přírodními výplněmi a výplněmi ze syntetických vláken.

    • Syntetické polštáře: Polštáře s výplní ze syntetických vláken se velmi snadno udržují, jsou prodyšné, vhodné pro alergiky a dostupné v mnoha variantách. Rozlišuje se zde mezi výplňovou vatou, dutými koulemi a pěnovými vločkami. Materiály poskytují pocit měkkého ležení. Tvrdší polštáře jsou vyplněny latexem nebo pěnou a poskytují maximální opěru.
    • Polštáře s přírodní náplní: Polštáře z prachového peří jsou stále velmi oblíbené. Jsou odolné, dobře hřejí a v závislosti na složení výplně jsou měkké a nadýchané. Další přírodní výplní je například ovčí vlna, která se však vyskytuje spíše výjimečně.
    Text And Image Section

    Který polštář je vhodný pro konkrétní polohu při spánku?

    Kromě individuální preference tvrdšího nebo měkčího polštáře je nejdůležitějším faktorem pro určení vhodného polštáře, poloha při spánku.

    1. Osoby spící na boku: Při spaní na boku je možné, že si se špatně zvoleným polštářem zbytečně namáháte krční svaly. Pokud je polštář příliš vysoký nebo tvrdý, krční obratle jsou nepřirozeně tlačeny nahoru. Pokud je polštář příliš nízký nebo příliš měkký, hlava se sklání dolů. Polštář by proto měl být zvolen tak, aby krk a páteř tvořily rovnou linii a zároveň byl dostatečně tvrdý, aby podpíral a uvolňoval svaly. Speciální polštáře pro spaní na boku jsou navrženy tak, aby splňovaly tyto požadavky.
    2. Osoby spící na břiše: Osoby spící na břiše by se měly vyvarovat vysokých a pevných polštářů, protože poloha na břiše značně zatěžuje krční páteř v důsledku natočení hlavy do strany. Příliš vysoký a pevný polštář by tento efekt jen zvýšil.
    3. Osoby spící na zádech: Spánek na zádech je nejblíže přirozenému držení těla, a proto je nejzdravější. K udržení krku v neutrální uvolněné poloze často stačí nižší polštář nebo podhlavník. Příliš vysoký nebo příliš nízký polštář vytváří nežádoucí prohnutí krční páteře, a proto je třeba se mu vyvarovat. Ramena by neměla ležet na polštáři, proto je třeba zvolit spíše užší polštář.

    Jak polštář vyčistit?

    Způsob čištění polštáře závisí na materiálu potahu a výplně. Většinu měkkých výplní, jako je prachové peří, vlna, nebo pěnové vlákno, lze bez problémů prát v pračce, pokud jsou dodrženy pokyny výrobce k péči. Aby se jemná vlákna nesrazila a polštář zůstal pěkně nadýchaný, používejte jemný prací prostředek a vyvarujte se změkčovači tkanin.

    Jaké jsou výhody prachových a péřových polštářů?

    Obecně platí, že péřové polštáře a polštáře z prachového peří jsou ze své podstaty velmi hřejivé a mají vysokou objemovou sílu. Regulují teplotu, jsou odolné a snadno se udržují. Přírodní produkt téměř nikdy nevyvolává alergické reakce a nevyžaduje prakticky žádné chemické látky. Navzdory mnoha fámám jsou péřové polštáře vhodné i pro alergiky: Pokud se pravidelně myjí a používají se potahy odolné proti roztočům, mohou na nich mít klid i alergici na domácí prach.

    Správné praní prachových a péřových polštářů

    Péřové polštáře a polštáře z prachového peří lze prát v pračce na 30 až 60 °C v závislosti na konkrétním provedení. Do pračky je nejlepší vložit tenisáky, aby se polštáře nesrazily. Je třeba použít jemný mycí prostředek. Nepoužívejte změkčovač prádla, který narušuje vlákna, a tím ničí přednosti polštářů. V případě jakýchkoli nejasností se řiďte pokyny k péči od výrobce.