Váš internetový prohlížeč není podporován
Chcete-li správně zobrazit webové stránky, použijte jeden z následujících prohlížečů.Upozornění!Aktualizujte prosím svůj prohlížeč. Pokud budete s tímto prohlížečem pokračovat v dalším nakupování, nemusí být dokončení objednávky úspěšné.

Lidl podporuje vědomé stravování

Způsob stravování má obrovský vliv na naše zdraví a životní prostředí. Proto jsme přijali balíček opatření na podporu tzv. vědomého stravování. Díky rozšíření sortimentu a novému způsobu komunikace vám usnadníme rozhodování ohledně vědomého nákupu zdravých a udržitelných produktů.Bio

Text And Image Section


Bio certifikát znamená pravidelnou kontrolu celého dodavatelského řetězce a dodržování přísných norem Evropské unie pro ekologické zemědělství. Zemědělci smí například používat pouze organická hnojiva a naopak se musí vyhnout chemickým pesticidům a postřikům. Tím se chrání biologická rozmanitost. Výrobky jsou také bez umělých sladidel či barviv a bez genetické modifikace. Neustále pracujeme na rozšiřování nabídky Bio produktů. Bio znamená vychutnat si pokrm s dobrým svědomím - životní prostředí totiž stojí na prvním místě.

Proteiny

Text And Image Section


Proteiny jsou velmi důležité pro naše tělo. Slouží jako stavební materiál pro naše svaly, orgány a krev a zároveň pomáhají posílit imunitní systém. Zároveň nám dodávají energii. Proteinů není v Evropě málo, ale obecně se jich přijímá méně než je doporučená denní dávka.

Vláknina

Text And Image Section

Víte, že vláknina je pro tělo nezbytná? Výrazně přispívá ke zdraví střev a pomáhá předcházet mnoha onemocněním. Najdete ji například v celozrnných potravinách, luštěninách či ovoci a zelenině. Obsahuje důležité minerální látky jako zinek, železo nebo hořčík, vitamíny skupiny B a kyselinu listovou. V našich produktech stále navyšujeme podíl vlákniny. Doplňte si ji i vy!

Vemondo

Text And Image Section

Víte, že až čtvrtina Čechů plánuje tento rok omezit konzumaci masa a jíst více rostlinně? Rostlinnou stravou méně zatěžujeme životní prostředí, klima i biodiverzitu. Zkuste to taky – chutně a dostupně s výrobky Vemondo!

Pikok Pure

Text And Image Section

Pikok Pure jsou uzeniny:


  • bez separátu,
  • bez konzervantů a fosforečnanů,
  • bez umělých barviv
  • a zvýrazňovačů chuti


Zvolte zdravější variantu, bez zbytečných konzervantů.

Nutri-Score

Text And Image Section

Víte, co znamená označení Nutri-Score?


Je to značení výrobků, které najdete na přední straně obalu a které pomáhá snadno určit nutriční hodnoty podle pětistupňové barevné škály a pěti písmen.


Doporučujeme konzumovat hlavně výrobky označené písmeny A nebo B, které jsou považovány z hlediska výživových hodnot za nejvhodnější. Ostatní si dopřejte občas pro chuť a pro radost.

Rozšíření sortimentu rostlinných produktů


Produkce živočišných produktů má celosvětově největší dopad na životní prostředí. Čím více rostlinných produktů jíme, tím více děláme pro klima, biologickou rozmanitost a naše zdraví. Proto budeme do roku 2025 neustále zvyšovat podíl rostlinných zdrojů bílkovin ve svém sortimentu především díky své privátní značce Vemondo.


Více celozrnných výrobků v privátních značkách Lidl


Současné studie, jako je např. Global Nutrition Report, ukazují, že celozrnné produkty jsou nezbytné pro zdraví a dlouhý život. Celozrnné výrobky obsahují více vlákniny, která podporuje zdraví střev, a tím zabraňují zdravotním rizikům, jako je cukrovka a kardiovaskulární onemocnění. Do roku 2025 chceme postupně zvyšovat podíl celozrnných výrobků privátních značek.


Nové standardy v oblasti marketingu pro děti


Zdravé stravování se učíme již v dětství. Od roku 2023 nepropagujeme** potraviny pro děti s vysokým obsahem nasycených mastných kyselin, cukru nebo soli. Reagujeme tak na doporučení Světové zdravotnické organizace. Budeme měnit obaly produktů vlastních značek pro děti, změníme styl propagace výrobků pro děti ve svém letáku a především navýšíme počet zdravých a udržitelných výrobků pro děti.
Další informace o závazku společnosti Lidl k "vědomému stravování" naleznete zde.

* Koncept Planetary Health Diet vyvinula nezisková organizace EAT, která se věnuje transformaci globálního potravinového systému. Komise EAT-Lancet, které spolupředsedají Walter Willett a Johan Rockström, sdružuje 19 komisařů a 18 spoluautorů z 16 zemí z různých oborů včetně lidského zdraví, zemědělství, politologie a udržitelnosti.
** S výjimkou Vánoc, Velikonoc a Halloweenu