Váš internetový prohlížeč není podporován
Chcete-li správně zobrazit webové stránky, použijte jeden z následujících prohlížečů.Upozornění!Aktualizujte prosím svůj prohlížeč. Pokud budete s tímto prohlížečem pokračovat v dalším nakupování, nemusí být dokončení objednávky úspěšné.

Zahradní nářadí a technika

287 produkt | produktů
Zobrazené produkty 120 / 287 produkt | produktů

Zahradní nářadí a technika pro každého

Obsah

  1. Péče o trávník
  2. Zavlažování zahrady
  3. Péče o živé ploty, keře a stromy
  4. Čištění teras, fasád a markýz
  5. Kultivace půdy
  6. Užitečné příslušenství


Péče o trávník

Krásný trávník je středobodem mnoha zahrad. Aby tomu tak bylo stále, je zásadní správná péče o trávník.


Sekačka na trávu

Sekačka na trávu patří k nepostradatelnému základnímu vybavení pro péči o trávník. Nabídka dostupných modelů je široká: k dispozici jsou benzínové, elektrické a akumulátorové sekačky s různým výkonem motoru a šířkou sečení. To znamená, že pro každou travnatou plochu lze najít tu správnou sekačku.


Strunové sekačky a vyžínače

Okraje trávníku, které lemují terasu nebo záhon a nejsou odděleny kamennou obrubou, se klasickou sekačkou sekají obtížně - hrozí poškození okolních ploch nebo rostlin. Tento problém řeší vyžínač trávníku. Pomocí speciálního nástavce lze s vyžínačem sekat i okraje trávníku v blízkosti pevných ploch nebo zdí.

Text And Image Section

Vertikutátor

Pravidelná vertikutace pomáhá zbavit trávník plevele a přispívá k jeho lepšímu a hustšímu růstu. O tento úkol se postará ruční nebo motorový vertikutátor. Můžete také použít stroj 2v1, který kombinuje provzdušňovač a vertikutátor. Vertikutátor pomocí čepelí rozrušuje travní drny a sbírá mech a travní plsť.


Provzdušňovač

Provzdušňovač funguje na bázi válce s pružinami, které sbírají zbytky odumřelého trávníku. Díky tomu se ke kořenům dostane více živin a vody.

Zavlažování zahrady

Který typ zavlažování zahrady je ten správný? To závisí na osázení zahrady, její velikosti a požadovaném množství práce. Obecně existují čtyři typy zařízení pro zavlažování zahrady:


Konve na zalévání: S konví na zalévání můžete rychle zalévat zejména menší záhony a květináče. Na větších plochách nebo na těžko přístupných místech, jako jsou živé ploty a keře, se však práce rychle stává únavnou.


Zahradní hadice: Hadici lze použít také k zalévání žíznivých rostlin, například stromů, a - pokud je na konci hadice namontována postřikovací hlavice - i větších trávníků. Přepravu hadice usnadňuje vozík na hadici.


Kapková závlaha: Tato závlaha je obzvláště šetrná k citlivým rostlinám, protože voda je absorbována přímo z půdy a nepřichází do kontaktu s choulostivými květy a listy.


Zavlažovací systém: Pokud má zahrada velkou travnatou plochu, je zavlažovací systém nejpohodlnějším a nejúčinnějším způsobem zavlažování.


Péče o živé ploty, keře a stromy

Každý, kdo má na zahradě živý plot, keře nebo stromy, je musí pravidelně zastřihávat. V tomto případě jsou vhodným nástrojem dobré nůžky. Zahradní nůžky se v zásadě dělí na obtokové a kovadlinkové. Obtokové nůžky jsou vhodné zejména pro čerstvé, šťavnaté výhonky a větve, jako je tomu v případě stříhání růží. Kovadlinkové nůžky usnadňují odstraňování suchých větví.

Text And Image Section

Jednoruční zahradnické nůžky

Jednoruční nůžky jsou klasické zahradní nůžky. Používají se například ke stříhání růžových keřů nebo živých plotů. Jak název napovídá, nůžky lze používat jednou rukou. Větve a větvičky o průměru až 25 mm lze stříhat jednoručními nůžkami.


Dvouruční zahradnické nůžky

K práci se zahradnickými nůžkami jsou zapotřebí obě ruce. Delší rukojeti poskytují větší pákový efekt, takže lze řezat i silnější větve nebo obzvláště suché dřevo.


Pila

Nůžky na silné větve nestačí. V takové situace je potřeba využít pilu. Volba řetězové nebo ruční pily závisí na osobních preferencích a dostupném rozpočtu: ruční pila je levným řešením, které je však na oplátku namáhavější - řetězová pila odvede práci snadněji, ale stojí více a vyžaduje více cviku, pokud jde o manipulaci.

Bez ohledu na typ nástroje je důležitá ostrost. Tupé nůžky při stříhání trhají nebo otlačují rostlinná vlákna a poškozují je. Na těchto "ranách" se mohou množit houby nebo jiní škůdci.


Čištění teras, fasád a markýz

K celkovému dojmu zahrady přispívá nejen půda a rostliny, ale také terasa, fasáda domu a markýzy, které je třeba pravidelně čistit.


Smeták

K odstranění hrubých nečistot a listí z terasy nebo markýzy je nepostradatelný smeták. U citlivých terasových krytin, jako je přírodní kámen, by měly být štětiny co nejměkčí, aby nedošlo k poškrábání.


Kartáč na drhnutí

K čištění markýzy stačí kbelík s mýdlovou vodou a kartáč na podlahu s teleskopickou tyčí. Tímto způsobem lze čistit i terasové desky. Odolné skvrny lze ošetřit ručním kartáčem.


Vysokotlaký čistič

Pokud chcete dlaždice na terase vyčistit rychle a efektivně, můžete použít čisticí zařízení, jako jsou vysokotlaké čističe. Pomocí speciálních nástavců lze ošetřovat dlaždice, kámen, beton a dřevo, aniž by došlo k jejich poškození.

Kultivace půdy

Správná péče o půdu je zásadní pro to, aby zahrada zazářila v celé své kráse: dodává rostlinám potřebné živiny. Pravidelné kypření je proto nezbytné. Kdo chce pěstovat květiny nebo jiné rostliny, měl by používat správné nářadí pro péči o půdu.


Lopata/ruční lopatka

Velká lopata s násadou je ideální pro kopání velkého množství půdy - například pro výsadbu stromu. Pro záhony s květinami a zeleninou je vhodnější malá ruční lopata na hloubení prohlubní pro rostliny. Lopatka se hodí také k rozmetání kompostu nebo písku.


Rýč

Rýč lze použít i k vykopávání a hloubení pevné půdy, proti které je lopata se zaoblenou hranou bezmocná. Díky rovným okrajům lze rýč použít i k sekání okrajů trávníku.


Rycí vidle

Ke kypření půdy lze použít rycí vidle, které jsou ideální pro výsev nových rostlin. Kromě toho lze pomocí hrotů snadno odstranit plevel s hlubšími kořeny. K provzdušnění trávníku lze použít i rycí vidle, ale nejlepší výsledky přinesou speciální provzdušňovací (aerifikační) vidle.

Užitečné příslušenství

Kromě správného zahradního nářadí vám práci na zahradě usnadní i správné příslušenství. Pro sběr odstraněného plevele je praktický kbelík. Pokud chcete prořezat stromy nebo vyčistit markýzu, potřebujete žebřík s pevným podstavcem. Zahradnické rukavice chrání pokožku před znečištěním a poraněním - a těm, kteří hodně pracují na kolenou, se budou hodit dobře polstrované chrániče kolen.