Váš internetový prohlížeč není podporován
Chcete-li správně zobrazit webové stránky, použijte jeden z následujících prohlížečů.Upozornění!Aktualizujte prosím svůj prohlížeč. Pokud budete s tímto prohlížečem pokračovat v dalším nakupování, nemusí být dokončení objednávky úspěšné.

Koberce

13 produkt | produktů
Zobrazené produkty 13 / 13 produkt | produktů

Od krátkých a snadno udržovatelných až po nadýchané a hřejivé – výška vlasu rozhoduje

Vlasem je míněn povrch koberce, tj. nitě, vlákna nebo příze. Pokud jejich délka nepřesahuje 1,5 cm, označují se jako koberce s krátkým vlasem. Povrch má pak kompaktní, plochý vzhled a lze jej snadno potisknout vzory nebo motivy. Takové koberce s krátkým vlasem se snadno čistí. Proto se často používají na silně namáhané podlahy, jako jsou vstupní prostory nebo dětské pokoje.


Při délce vlasu mezi 1,5 a 5 cm hovoříme o koberci s dlouhým vlasem. Přestože se nečistí tak snadno, mají jiné působivé vlastnosti. Díky svým dlouhým, bujným vláknům totiž tyto huňaté koberce představují útulnost.


Od délky vlákna 5 cm hovoříme o kobercích s vysokým vlasem. Tyto obzvláště měkké podlahové krytiny vyžadují péči. Prach, drobky a drobné předměty, jako jsou náušnice, se z načechrané džungle dostávají jen obtížně. Pokud vás to však neodradí, útulný koberec s vysokým vlasem vnese do vašeho domova ještě více pohodlí.


Ať už se jedná o snadno udržovatelné a krátké, nebo dlouhé a huňaté koberce: V internetovém obchodu LIDL si můžete koupit koberce, které jsou nejen cenově dostupné, ale také zaujmou svou kvalitou. A co je nejlepší – pohodlně vám je doručíme až domů.Objednejte si ten správný koberec do obývacího pokoje – zútulněte si jej

Obývací pokoj představuje kvalitně strávený čas a je centrem většiny domácností pro rodinu, hosty a každodenní život. Od útulných filmových večerů až po narozeninové oslavy se toho na něm odehrává mnoho. Koberec do obývacího pokoje by proto měl vypadat atraktivně a zároveň být útulný a odolný. Ideální jsou materiály s hustým vlasem a bavlnou pro vytvoření útulné atmosféry. Do malého obývacího pokoje často stačí koberec o rozměrech 160 x 230 cm, zatímco do velké místnosti se hodí koberce o rozměrech 200 x 300 cm a více.


V otevřených obytných prostorech nebo v případě, že obývací pokoj slouží zároveň jako jídelna, pracovna nebo herna, lze použít několik koberců, které opticky oddělí jednotlivé obytné prostory. V ideálním případě by měla být podlahová krytina dostatečně velká, aby se na ni vešel veškerý nábytek, který k sobě patří. V případě sedacích souprav by se na koberec měly vejít alespoň přední nohy pohovky. To vám umožní spojit jednotlivé kusy nábytku do uceleného vzhledu.


Mimochodem: Pokud stále hledáte tu správnou pohovku, podívejte se na náš nábytek do obývacího pokoje!Koberec do ložnice pro nadýchaný den

V ložnici vládne pohodlí. Nejen proto, že útulný koberec usnadňuje první ranní kroky. Materiály, jako je měkké mikrovlákno, zajišťují příjemný pocit. Objednejte si online koberec, který je dostatečně velký, aby přesahoval alespoň 60 cm za hranu postele. Běžné rozměry do ložnice jsou 300 x 400 nebo 200 x 300 cm. Pokud nechcete většinu koberce schovat pod postel, můžete si koupit dva úzké koberce a umístit je po obou stranách, jako tzv. kobercové mosty. Vytvoříte tak pomyslné orámování postele.Levné koberce do jídelny jako doplněk pod stůl

Zde se jí, pije a určitě i rozlévá. Proto byste si měli pořídit koberec do jídelny, který lze snadno a rychle vyčistit. Praktickou volbou je například koberec s plochým vlasem. Ujistěte se, že váš nový koberec do jídelny je dostatečně velký, aby se na něj vešel jídelní stůl a všechny židle. Obvyklým pravidlem je, že by měl být alespoň o 70 cm širší a delší než stůl.


Práce je polovina úspěchu – kupte si koberec do kanceláře i pracovny

Do kanceláří lze položit koberce s nízkým vlasem a vysokou odolností. Měly by být vhodné pro kolečka židlí a pohlcovat zvuk. Často se zde používají kobercové dlaždice z polyamidu nebo jiných tvrdých materiálů. Pokud je to pro práci příliš nepohodlné, můžete se rozhodnout pro verzi s krátkým vlasem.Kuchyňské koberečky, koupelnové předložky a běhouny do chodby – moderní koberečky pro speciální požadavky

Špinavé boty ve vstupním prostoru, mokré otisky nohou v koupelně a mastné skvrny na dlaždicích v kuchyni: V tomto případě nejde o nadýchanou útulnost, ale o praktičnost.


Například koupelnové předložky nebo rohožky musí rychle schnout a především musí být protiskluzové, abyste mokrýma nohama neuklouzli na kluzkých dlaždicích. Skvělé jsou materiály jako mikrovlákno nebo bavlna. Dobře absorbují vlhkost.


Jako koberec do kuchyně nelze použít jen tak ledajakou podlahovou krytinu. Je zapotřebí robustní, omyvatelný koberec, který vydrží náročné používání. Plochý tkaný koberec ze syntetických vláken nabízí ideální řešení.


A ve finále se do centra pozornosti dostává starý dobrý běhoun. Pravděpodobně nejodolnější koberec v bytě nebo domě se musí vypořádat se špínou z ulice, kapajícími deštníky nebo špinavými koly od kočárku. Proto by měl být protiskluzový a odolný. Podívejte se na naše koberce ze sisalu nebo silných syntetických vláken, jako jsou polypropylenové koberce.Kulatý nebo obdélníkový koberec? Tvar rozhoduje o efektu.

Představte si tvar koberce jako vzor na oblečení. Každý už slyšel, že svislé pruhy vás zužují, vodorovné pruhy vás rozšiřují a velké barevné plochy přitahují pozornost. A přesně tohle dělá koberec s vaším pokojem: Ovlivňuje naše vnímání prostoru:

  • Obdélníkový koberec je klasickou volbou a hodí se do většiny místností. Zdůrazňuje geometrii místnosti a může ji opticky prodloužit nebo rozšířit v závislosti na směru, kterým je zarovnán
  • Kulatý koberec rozbíjí linearitu a dodává jí hravý nádech. Kulaté koberce jsou ideální do menších místností nebo jako středový prvek pod nábytek, na který chcete upozornit
  • Čtvercový koberec přináší symetrii a vizuální řád. Pokud se tomu však chcete vyhnout, můžete dosáhnout vizuálně zajímavého efektu tím, že čtvercový koberec zarovnáte diagonálně ke stěnám místnosti
  • Dlouhé a úzké kobercové běhouny jsou ideální na položení na chodbách nebo podél nábytku. Jsou nejen funkční, ale mohou sloužit i jako designový prvek, který opticky prodlouží místnost


Nenápadné nebo barevné koberce? Co barvy udělají s místností?

Přestože každá sezóna přináší nové trendy v barvách, není nic důležitějšího než váš vlastní vkus a efekt, kterého chcete s kobercem dosáhnout. Protože ano, barvy nás ovlivňují více, než si myslíme.


Koberce v teplých barvách, jako je červená, oranžová nebo žlutá, zútulní vaši ložnici. Chladné barvy, jako je modrá nebo zelená, naopak působí osvěžujícím a povzbuzujícím dojmem. Koberce v těchto barvách se skvěle hodí do koupelny nebo pracovny, kde je třeba se soustředit.


Ve všech místnostech, které jsou určeny k relaxaci, by i koberce měly podtrhnout atmosféru klidu. Zapomeňte na divoké vzory a zvolte neutrální tóny nebo pastelové barvy, jako je béžová, světle šedá nebo jemná růžová. Chcete přesný opak? Koberce se zvířecími potisky nebo geometrickými tvary jsou odvážnými stylovými prvky, které upoutají pozornost. Jasné a výrazné barvy okamžitě vdechnou život i obyčejné místnosti.


Pokud chcete hrát na jistotu, pokud jde o barvy, doporučujeme koberce v přírodních zemitých tónech. Kobercem v béžové, terakotové nebo olivové barvě nic nezkazíte. Oživení zažívají také tmavé barvy: Černý koberec působí mohutně a elegantně.


Hledáte nové závěsy nebo polštáře na pohovku, které by barevně ladily se zbytkem vašeho interiéru? Pak se porozhlédněte po našem bytovém textilu!